Sağlık

Anti Asidoz Kullanıcı Yorumları

Bugün sizlerle Anti Asidoz Kullanıcı Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Anti Asidoz, ağız yoluyla alınabilen bir ilaçtır. Bu ilacın kullanılmasında sebeplerden biri ise süreğen böbrek yetmezliği veya farklı nedenlerle bedenin kandaki asidik derecesinin yüksek olduğu durumlarda kullanılıyor. Kısacası bu da tedavi yönteminin anlatımıdır.

İlk olarak yazımız içinde bu ilacı kullananlar, kullananların yorumları, memnun olan ve olmayan kişilerden bahsedeceğiz. İkinci olarak yan etkilerinden ve ilacın faktör maddesi nelerdir gibi mevzular ile ilgili malumat verip. Son şeklinde de ne için kullanılır gibi konulardan bahsedeceğiz. Ancak bu biçim ilaçları hekim tarafınca yazılan bir reçete olmadan mutlaka kullanmamaya itina gösteriniz.

Anti Asidoz Kullanıcı Yorumları

Birçok kullanıcı yorumunu göz önünde bulundurduğumuzda müspet ya da negatif yorum yapan kesiminde olduğuna şahit olduk. Sıkça sorulan kullananların yorumlarını sizler için derledik:

“Anti Asidoz vücut sıvılarını alkalileştirici ilaçlar sınıfına ait tıbbi bir üründür ve İçerisinde sodyum bikarbonat bulunur hekime danışmadan kullanmayın derim neticeleri tehlikeli olabilmektedir.”

Zeynep Hanım

“Bir aydır bu ilacı kullanıyorum, pek yararını göremedim.”

Emre Bey

Anti Asidoz Yan Etkileri

Tüm ilaçlarda olduğu gibi, Anti Asidoz yan etkileri bünyesinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkisinde bırakır olabilmektedir. Fakat aşağıdaki yan etkilerinden rastgele birini ayrım ederseniz, mutlaka doktorunuza söyleyiniz;

Gastrointestinal sistem hastalıkları:

  • Seyrek: Mevcut gastrointestinal şikayetlerin şiddetinde artma olabilmektedir.
  • Bilinmiyor: Gaz ve karın ağrısı görülebilmektedir.

Deri ve deri altı doku hastalıkları:

  • Çok seyrek: Ne yazık ki Anti Asidoz bünyesinde bulunan soya hasım alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir.

Kas ve iskelet bozukluklar, bağ doku ve kemik hastalıkları:

  • Bilinmiyor: Aşırı doz halinde düşük kalsiyuma bağlı olarak kas hassasiyeti oluşma ihtimali vardır.

Böbrek ve idrar hastalıkları:

  • Bilinmiyor: Uzun süreli kullanımlarda böbrekte kalsiyum ya da magnezyum fosfat taşlarının oluşumu kolaylaşabilmektedir.

Anti Asidoz Etken Madde

Anti Asidoz faktör maddesinde her bir yumuşak jelatin kapsülünde 500 mg Sodyum bikarbonat bulunmaktadır. Yardımcı maddelerde ise Sarı balmumu, Kolza tohumu yağı, Hidrate soya yağı, Kısmi hidrate soya yağı, Soya lesitini, Mannitol (E421), Sorbitol (E420), Propilen glikol. Kapsül yapısında, boyar madde olarak Titandioksit (E171), Kırmızı demir oksit (E172) bulunmaktadır.

Anti Asidoz Fiyat

Anti Asidoz yumuşak jelatin kapsül 500 mg 100 kapsül olarak 19.02.2022 tarihli Etiket fiyatı 201,38 TL olduğu görülmektedir. Ancak bu fiyatlar eczaneden eczaneye farklılık gösterebilmektedir.

Anti Asidoz Nedir

Anti Asidoz ilacı vücut sıvılarını alkalileştirici ilaçlar sınıfına ait tıbbi bir üründür. Dolayısıyla utuların her birinde 10 yumuşak jelatin kapsül ihtiva eder ve 10 tane blister ile toplam 100 yumuşak jelatin kapsül bulunmaktadır. Ağız yoluyla kullanıma sunulmaktadır.

Anti Asidoz 500 mg Ne İçin Kullanılır

Özellikle bu deva süreğen böbrek yetmezliğinde olmak suretiyle farklı nedenlere bağlı kandaki asitlik derecesinin yüksek olması durumunu tedavi etmek için kullanılmaktadır.

Son olarak Anti Asidoz Kullanıcı Yorumları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve buna benzer sağlık yazılarımız gelmeye devam edecektir. Takipte kalınız.

5 / 5. 25479

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu