Sağlık

Betaserc Kullananlar

Betaserc Kullananlar yazımız ile karşınızdayız. Betaserc ağız yoluyla alınan, yuvarlak, beyaz renkli ve çentikli bir ilaçtır. Kullanımı basit olduğundan kaynaklı çentikli olan bu ilacı bölmeden kullanmakta yarar vardır. İlacın içerisinde faktör madde olarak 24 mg betahistin dihidroklorür bulunmaktadır. Yazımız içerisinde bu ilacı kullananlar, ilacın ne olduğundan, ne işe yaradığından vs. bahsedeceğiz.

Betaserc İlaç Nedir?

Betaserc baş dönmesi, kulak çınlaması, bulantı ya da kusma, işitme zorluğu ortaya çıkan meniere hastalığının tedavisinde kullanılan etkili bir ilaçtır. Görünümü beyaz renkli, yuvarlak ve çentikli olan bir ilaçtır. İç kulağın kan dolaşımını düzenleyen ve sıvı basıncını azaltan bir tablettir. Betaserc ağız yoluyla alınır ve diğer kullanım biçimi yoktur.

Betaserc Nasıl Kullanılır?

Meniere hastalığının tedavisinde kullanılan bu tableti, doktorunuzun belirttiği şekilde kullanınız. Bunun dışına çıkıp bilinçsiz bir halde doz arttırması ya da azaltılması yapılmamalıdır. Genellikle doktorlar kullanımını şu şekilde söylemektedir. Ağızdan kullanılan bu ilacı yemek yedikten kısa bir müddet sonrasında bolca su ile tüketmek gerekmektedir. Kullanım miktarı günde 2 kere 1 tablet şeklindedir. Kullanım süresini doktorunuz size söyleyecektir. Lütfen ayrıca daha oldukça kullanmayın.

Betaserc 24 Mg Ne İşe yarar?

Görünümü beyaz renkli, yuvarlak ve çentikli olan tablet, meniere hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır. Betaserc iç kulağınızdaki kan akışını destekleyerek tazyik artışını azaltmaktadır. Meniere hastalığının emareleri şunlardır:

  • Kulak çınlaması
  • Baş dönmesi (vertigo)
  • İşitme zorluğu ortaya çıkan durumlarda

Betaserc 24 Mg Kullananlar

Betaserc 24 mg kullananlar genelde baş dönmesi ve kulak çınlaması problemlerine oldukça iyi geldiklerini belirtmektedirler. Bu tablet iç kulaktaki kan akşını destekleyerek tazyik artışını azalttığı için kulak çınlamasına oldukça iyi gelir. Bu ilacı kullananlar genelde müspet yorum yapmışlardır ve problemlerini çözmüşlerdir.

Betaserc 24 Mg Ne İçin Kullanılır?

Betaserc 24 mg derli toplu ve tam kullanıldığında meniere hastalığının tedavisinde etkili bir rol oynamaktadır. Mide bulantısı, baş dönmesi, kulak çınlaması gibi hastalıkları olan meniere hastaları bu ilacı kullandıktan sonrasında iyileştiklerini belirtmektedirler. Bu film tablete karşı alerjisi olanlar, gebe olan kişiler, emziren anneler ve 18 yaş altındaki kişiler bu ilacı kullanmamalıdır.

Betaserc 24 Mg Yan Etkileri

Bu ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da yan etkisinde bırakır vardır. Tablet’in içindeki faktör veya destek maddelere karşı duyarlı olan kişilerde yan etkisinde bırakır ortaya çıkabilmektedir. Yan etkilerden biri ayrım edilirse deva kullanmayı bırakıp en yakın hastaneye gidilmesi gerekmektedir. Betaserc 24 mg yan etkileri şu şekildedir:

  • Mide ağrısı
  • Şişkinlik
  • Alerjik reaksiyonlar
  • Bulantı
  • Baş ağrısı

Betaserc 24 Mg Fiyat

Eczanelerde reçeteli olarak satılan betaserc 24 mg tablet’in fiyatı 50 TL’dir. Lütfen ilacı alırken kutusunun açılmış olmamasına ve son kullanma tarihine dikkat ederek alın.

Betaserc Kullananlar

Betaserc kullananlar deva ile ilgili hem müspet hem de negatif yorum yapmışlardır. Bu ilacı kullanmadan ilkin bu yaşanılanlar size yarar sağlayacaktır. İşte kullananların yorumları;

Vertigo sorunum için kullandığım ilaçtı. Bu deva vasıtası ile vertigom’un tamamiyle geçtiğini söyleyebilirim.

Yeşim Hanım

Kulak çınlamam için kullanmıştım ama sorunum geçmedi. Başka ilaçları kullanmaya başladım.

Kader Hanım

İyi ki var söylediğim bir ilaç. Tüm sorunlarımı çözdü. Teşekkür ederim.

Muhsin Bey

Betaserc ile ilgili muhtelif sual işaretlerine aşağıda sizler için yanıtlar verdik:

Betaserc Etkisini Ne Zaman Gösterir?

En azca 1 ay kullanılmasının ardından hiç bir sorununuz kalmaz. Birkaç gün kullanırsanız ufak faydalar sağlar ama tamamiyle geçirmez gene sorunlarınız ortaya çıkabilir.

Betaserc Ne Sıklıkla Kullanılır?

Sürekli kullanılabilen bir deva değildir, ama ne sık sık kullanacağınızı doktorunuz size söyleyecektir.

Betaserc Kulak Çınlaması

Bu deva kulak çınlamasına oldukça iyi gelen etkili bir ilaçtır.

Betaserc Uyku Yapar Mı?

Hayır, betaserc uyku ya da bitkinlik yapmaz.

Betaserc Kullananlar yazımızın sonuna geldik. Bu biçim Kullananlar ile ilgili yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

5 / 5. 29874

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu