Sağlık

Devit 3 Damla Kullananlar Yorumları

Devit 3 Damla Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Devit 3 oral damla ve Devit 3 ampul olmak suretiyle iki türde bulunan bir ilaçtır. Bu iki deva türü de aynı hastalığın tedavisinde kullanılıyor. Devit 3 Damla Kullanıcı Yorumlarını ele aldığımızda Reçeteli ve reçetesiz olarak satışı olan bu deva 20 ml’lik cam şişede ya da beyaz-sarı renkli kutularda satılıyor. Bu yazımızda devit damlanın ne olduğundan, ne işe yaradığından, yan etkilerinden vs. bahsedeceğiz. Ayrıca öteki sıhhat ilaçları ile ilgili kullananlar neler söylemiş bunlara bakabilirsiniz.

Devit 3 Damla Nedir?

Devit 3 vitamin ilacıdır. Bu deva hem bebek hem de yetişkinler de D vitaminin noksan olduğu durumlarda kullanılıyor. Bunun haricinde kemik erimesi rahatsızlığında da sıklıkla kullanılır. Ağız yoluyla kullanılan Devit 3 hazım sistemi ve metabolizma için son aşama faydalıdır.

Devit 3 Damla Ne İşe Yarar?

Devit 3 Ampul Ne İşe Yarar? Bu deva D vitamini yetersizliğini ortadan kaldırmak için kullanılan bir vitamin ilacıdır. Bununla beraber Raşitizm yani kemik rahatsızlığının tedavisinde de kullanılır. Devit 3 Ne İçin Kullanılır? Diye merak ediyorsanız kemiklerde mineral azalmasına bağlı hastalıkların tedavisinde, kemik erimesine bağlı kırık oluşma riski bulunan durumlarda da tedaviyi desteklemek için kullanılıyor.

Devit 3 Damla Yan Etkileri Yorumlar

Devit 3 damla yan etkiler yorumlar kişilerde seyrek de olsa görülebiliyor. Fakat Devit 3 Damla Kullanıcı Yorumlarını okuduğumuzda yan tesirleri çoğu kimsede görülmektedir. Buna karşın çok hafifçe bulunduğunu söylüyorlar. İlacın içerisindeki bileşenlere karşı hassasiyeti olan kişilerde görülebilecek yan etkisinde bırakır şunlardır;

  • Mide Bulantısı
  • Deride Döküntü
  • İdrarla atılan kalsiyum miktarında artma
  • Kanda kalsiyum miktarının normalden yüksek olması
  • İdrar yapamama durumu
  • Aşırı oranda idrar yapma

Devit 3 Damla Faydaları

Ayrıca Devit 3 ampul faydaları görülen hastalığa göre değişim gösterebilmektedir. Fakat her hastalığa göre olabildiğince fazla yararı vardır. Devit 3 damla insan bedenindeki vitamin dengesini koruyor. Bu sayede D vitaminden kaynaklı görülen kemik rahatsızlıklarını önler. Yaşlandıkça ortaya çıkan kemik rahatsızlıklarının engellenmesini sağlar. Devit ampul fiyat 7 TL’dir, Devit damla fiyat ise 16 TL’dir.

Devit 3 Damla Bebeklerde Nasıl Kullanılır?

Yeni doğan bebeklerde devit 3 damla anne sütünde ya da gıdalarla karıştırılarak veriliyor. Uzmanlar, bebeğin doğumundan itibaren 1 yaşına kadar günde 3 damla verilmesini öneriyor. Devit 3 Damla Kullanıcı Yorumları yapan insanoğlu bu 3 damlanın bebeğin günlük alması ihtiyaç duyulan D vitamini takviyesini karşıladığını söylüyor. Bebeğinizin yemeğine katarak ağız yoluyla verebilirsiniz.

Devit 3 Damla Suya Mı Damlatılır?

Bebeğinize vermek istiyorsanız, onun yemeğine 3 damla döküp karıştırıp öyle verebilirsiniz. Fakat kendiniz için kullanıyorsanız suya damlatmanıza gerek yoktur. Ayrıca bu şekilde yapmış olursanız fena bir tat oluşur. İlacı içmeniz daha zor olabiliyor. Normalde doktorların önerilmiş olduğu Devit 3 damla kullanımı günde 1 kez ağızdan alınıp kullanılmaktadır.

Devit 3 Damla Kullanıcı Yorumları

Devit 3 Damla Kullanıcı Yorumları bu ilacın olabildiğince yarar gösterdiğini söylüyorlar. Yan etkilerinin çok azca görüldüğünü ve görülen hastalarda hafifçe atlatıldığını söyleyebiliriz. İşte kullanıcı yorumları sizlerle;

Doktora gittim d vitaminim noksan çıkınca doktorum yazdı bu damlayı. Kullandıktan sonra kontrol gene kontrol yaptırdım bu sefer noksan çıkmadı.

Kullanıcı Yorumu

Çocuklarımda kullanıyorum rastgele bir yan tesiri olmadı ilaveten yararını da gördük. Kesinlikle kullanmanızı öneri ederim.

Kullanıcı Yorumu

Kesinlikle yararı oluyor kontrol edin derim D vitamini kemikler için çok gereklidir. Kemiklerde sorunlarınız varsa kullanmaya başlayın.

Kullanıcı Yorumu

Son olarak Devit 3 Damla Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu deva ile ilgili yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

5 / 5. 74594

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu