Rehber

Discord Ne Kadar İnternet Yer

Dünyanın sayılı şirketlerin içerisinde olan Discord, bilhassa oyun tutkunları için maksimum kullanılan konferans platformlarından birisi. Özellikle keyifli vakit geçirmenin yanısıra oldukça iyi kalitede monitör paylaşımı nedeniyle arkadaşlarınıza oyun yayınları yapmak için de birebir.

Discord, tıpkı Zoom gibi, fakat daha iyi ve kolay bir halde arkadaşlarınız, aileniz ve iş dostlarınızla irtibat kurmanıza imkân tanır. Ancak harbiden sınırı olan internetiniz varsa Discord kullanmak sizin için zor olabilir. İster evinizde Wifi ile bağlanın talep eder mobil verinizi kullanın Discord Ne Kadar İnternet Yer hiç merak ettiniz mi? Bu miktarları öğrenmek için ne kadar web yer bağlantısına tıklayıp öteki programlar ile ilgili düşünce sahibi olabilirsiniz.

Sadece merakınızdan olabilir ya da web paketiniz azca olabilir. O yüzden bu detayları öğrenmek sizin için mühim olabilir. Bunun yanısıra Discord kullanmaya başladığınızda web masraf miktarı, kullandığınız cihaza göre, söyleşi gerçekleştirdiğiniz şahıs sayısına göre ve tercih ettiğiniz söyleşi çeşidine göre değişmektedir. Bu yazımızda Discord Ne Kadar İnternet HarcarDiscord Kaç Mb Yer gibi soruları öğrenmekle kalmayacak, bunun yanı sıra cihazınızda Discord’un İnternet Kullanımını Azaltma yollarını sizlere anlatacağız.

Discord Ne Kadar İnternet Yer?

İlk ilkin verdiğimiz değerler Discord kullanıcılarının tarafınca verilen takribi değerlerdir. Her insana göre kesinlikle değişim gösterebilir. Genellikle yüzlerce hatta oyunlarla ilgilenen binlerce şahıs tarafınca sorulup merak edilmekte ve her geçen gün sorulmaya devam etmektedir. Soruyu cevaplamaya gelirsek Discord masaüstünüzde ya da PC’nizde telefonunuzdakinden daha oldukça veri tüketmektedir. Bir Discord sesli söyleşi saatte aşağı yukarı saatte 28mb web yer. Video görüşmesi yapmak istiyorsanız Discord video görüşmelerinde saatte aşağı yukarı 270mb web yer. Bunun yanısıra verdiğimiz değerler 1 saatlik değerlerdir. İşte Discord Ne Kadar İnternet Yer sorusunun cevabı;

  • Sohbet görüşmesi: Saatte 0.2–10MB arası
  • Sesli söyleşi görüşmesi: Saatte 25–35MB arası
  • Video söyleşi görüşmesi: Saatte 250–350MB arası

Discord Ne Kadar İnternet Harcar?

Oldukça kolay ve mantıklı bir halde söyleşi ettiğiniz insan ne kadar fazla olursa, kuşkusuz o denli büyük veri tüketimi olur. Discord Ne Kadar İnternet Harcar sorusuna gelirsek diyelim ki kısıtlı internetiniz var. Kesinlikle azca adamla iletişime geçmenizi öneririm. Bunun yanısıra kullandığınız aygıt da web masraf miktarını etkiliyor. Çünkü Dizüstü bilgisayarlar ya da masaüstü bilgisayarlar daha büyük ekranlara haiz olduklarından, monitörü bir akıllı telefonun gereksinim duyduğundan daha fazlasını kurmak zorundadırlar.

Dolayısıyla Discord daha oldukça web harcar. Kısıtlı internetiniz varsa mobil veriden yazılı olarak Discord söyleşi görüşmesi yapabilirsiniz. Oldukça azca web harcar. Bir Discord söyleşi görüşmesi saatte sadece 1-10MB arasında web harcar. Kişi sayısı arttıkça bu veri değişmektedir. 10 kişiyle aynı anda söyleşi yapılan bir Discord odasında ise Discord sesli söyleşi saatte aşağı yukarı saatte 58mb web harcar. 10 kişiyle video görüşmesi yapmak istiyorsanız Discord video görüşmelerinde saatte aşağı yukarı 380mb web harcar.

Discord Kaç Mb Yer?

Özellikle Discord kaç mb yer sorusunu hala merak ediyor olabilirsiniz ve bu hususta daha ayrıntılı malumat istiyorsanız aşağıdaki tabloyu süratli ve basitçe kullanabilirsiniz.

Sohbet TürüTüketilen İnternet1 GB İnternet Harcama Süresi
Sohbet GörüşmesiSaatte 0.2–10MB arası100 Saat 0 Dakika
Sesli SohbetSaatte 25–35MB arası28 Saat 30 Dakika
Video GörüşmeleriSaatte 250–350MB arası2 Saat 48 Dakika
Discord Kaç Mb Yer?

Discord’un İnternet Kullanımını Azaltma

Artık Discord’un ne kadar veri kullandığına dair bir bilgimiz olduğuna göre, Discord veri kullanımınızı mühim seviyede düşürmeye çalışalım. Kısacası bu tarz şeyleri yaparak Discord’un İnternet Kullanımını Azaltma  yollarını yapmış olup daha azca veri ile Discord kullanabilirsiniz.

  • Kullanıcı Ayarları’nı açın ve Metin ve Görüntüler sekmesini seçin. Oradan performans ayarlamaları yapın.
  • 10MB’den büyük resimler önizlenmeyecek kısmını işaretleyin.
  • Discord odaklandığında GIF’leri kendiliğinden oynat seçeneğini kaldırın.
  • Sohbete yapıştırılan linklerden “web sitesi önizleme bilgilerini” göster seçeneğini kaldırın.
  • Çıkartmalar – Her vakit oynat seçeneğini kaldırın.
  • Wifi kullanın.

Son olarak Discord Ne Kadar İnternet Yer yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5 / 5. 41526

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu