Rehber

En İyi Matematik Uygulamaları

En İyi Matematik Uygulamaları yazımızla beraberiz. Matematik, ülkemizdeki öğrencilerin maksimum önyargı oluşturduğu ve etkin olma konusu ile alakalı maksimum sorun yaşandığı derslerden bir tanesidir. Matematik yaşamın bir ögesidir ve eğitim tedris hayatımızda ve günlük hayatımızın büyük bir bölümünde yer almaktadır. Bazen istemesek de karşımıza çıkabiliyor. Bu nedenle doğru sonuca ulaşma konusu ile alakalı sıkıntıya düşen insanların (genelde öğrenci) da bir halde üstesinden gelmesi gerekiyor.

Herkesin hususi öğretmenlere ayıracak bütçesi olmayabilir. Bu sebeple matematik çözme uygulaması imdadınıza yetişecektir. Aşağıda bahsedilen derse destek uygulamalar, matematikle aranızın düzelmesine destek olabilir. Şimdi Android ve iOS için tasarlanmış en iyi matematik uygulamaları hangileridir sizler için derledik.

Matematik Uygulamaları Nedir?

Dünyada birden fazla matematik programları bulunmaktadır. Bunlardan bazıları oldukça kapılmış ve kullanıcıya oldukça iyi hitap etmektedir. Matematik Uygulamaları Nedir? diyecek olursanız. Öğretmenlere her vakit ulaşılamayacağı için bu şekilde programlar teknolojinin hızla gelişmesiyle tanınmış olmaya başladı. Kullanıcılar yapamadıkları sorunları aşağıda belirttiğimiz programları ve benzerlerini kullanarak çözüme ulaşabiliyorlar. Bu sayede takıldıkları sorunların önüne geçmiş oluyorlar.

Matematik Uygulamaları

Burada en popüler, en işe yarayan ve en iyi matematik uygulamaları ile alakalı sizlere bir derleme hazırladık. Ayrıca bu biçim tatbik yapma hevesiniz varsa Yazılıma Nereden Başlanır yazımızı da inceleyebilirsiniz.

1.Photomath

Photomath, bir oldukça insan tarafından en iyi matematik uygulaması olarak kabul gören bir uygulamadır. Akıllı telefonunuzun kamerası ile suali tarayıp sonrasında adım adım sonuca ulaşıyorsunuz. Kullanması oldukça kolay olan tatbik sizi katiyen zorlamıyor. Yapamadığınız soruların bütün çeşitlerini çözmenize yardım eden yararlı bir programdır. Ayrıca hem iOS hem de Android için tasarlanmış durumdadır.

2.Microsoft Math Solver

Microsoft Math Solver, gelişmiş bir suni zeka destekli bir matematik sorunu çözücü işlevini kullanıyor. Aritmetik, kalkülüs, trigonometri, cebir, istatistik ve bir oldukça değişik konudaki sorunların çözümüne destek olur. Ekrana tıpkı kağıda yazar gibi sorunları yazarak ya da kamera ile çözüme ulaştırmak istediğiniz suali çözebilirsiniz. Matematiğin aşağı yukarı her alanında yardımı dokunacak Microsoft Math Solver’ı hem Android üstünden hem de iOS üstünden indirebilirsiniz.

3.Cymath

Cymath, matematik sorunlarını adım adım çözmenize destek olacak öteki bir benzer uygulamadır. İsterseniz suali programa yazın, dilerseniz de telefon kamerası vasıtası ile mevcut suali taratıp tatbik üstünden çözün. Denklem çözme, çarpanlara ayırma, logaritma, komplike sayılar, ikinci dereceden denklemler, trigonometri gibi denklem çözücü fonksiyonlarını oldukça iyi yapıyor. Matematiğin bir oldukça alanını destekleyen uygulama, asimptot bulma, grafik oluşturma, kesişimler gibi zor mevzularda da kullanıcılarına destek oluyor. En iyi matematik uygulamaları arasında bulunan Cymath’i hem Android üstünden hem de iOS üstünden indirebilirsiniz.

4.MalMath

MalMath, kullanması oldukça kolay bir matematik sorunu çözücü uygulaması arayanlar içindir. Uygulamanın içinde integral, logaritma, cebir ve türev mevzularıyla alakalı soruları çözmenize imkân sağlıyor. MalMath probleminin iyi mi çözüleceğini adım adım detaylı olarak anlatıyor. Aynı zamanda tatbik öğrenciler tarafınca yoğun bir halde kullanılmaktadır. Kullanabileceğiniz en iyi matematik çözücü uygulamalarından biri olan MalMath’i Android cihazlar için ve iOS cihazlar için alakalı yerlerden indirebilirsiniz.

5.Mathway

Mathway, dünyanın her yerindeki öğretmenlerle buluşturabilen bir uygulamadır. Bu tatbik vasıtası ile öğrenciler, matematik sorularının fotoğrafını çekip programa göndererek cevaplara ulaşabiliyorlar. Kısacası fotoğrafı çek yanıtı bul ya da fotoğrafla soru çözme gibi diyebiliriz. Diğer bütün uygulamalarda olduğu gibi Mathway de kullanıcılara bir oldukça matematik sorularını çözme konusu ile alakalı adım adım göstererek kullanıcının anlamasını sağlar. Uygulamayı Android ve iOS cihazları için alakalı yerlerden indirebilirsiniz.

6.Matematik Hileleri

Matematik Hileleri uygulaması adından da anlaşılacağı gibi matematikte birtakım işlemleri daha hızlıca ve süratli yapmanızı sağlayacak püf noktaları gösteriyor. Böylece rakiplerinizin önüne geçme avantajını da yakalayabilirsiniz. Bu kolay çözümler, matematik sorularını klasik yöntemlerine göre oldukça daha hızlıca çözmenizi sağlayacak. Matematik Hileleri uygulaması hem Android hem de iOS platformlarında mevcuttur.

7.CameraMath

CameraMath, matematik sorunlarını kolay ve etkili şekilde çözen bir uygulamadır. Yapamadığınız probleminin fotoğrafını çekin ve programa yollayın daha sonrasında adım adım sonuca ulaşın. Uygulama forumlara benzer bir biçimi anlatım ediyor. Eğer çözemediğiniz bir soru olursa başkaları sizin sorunuza yardım edebiliyor. İnsanlarla iletişim için biraz İngilizce bilgisi gerekebiliyor. Ayrıca CameraMath’i hem Android hem de iOS platformlarında bulabilirsiniz.

Denklem Çözücü

Eğer yukarıdaki programlar ve onlara benzer uygulamalara erişemezseniz denklem çözücü siteler mevcuttur. Örneğin integral, logaritma, cebir ve türev, iki bilinmeyenli denklem çözücü, ikinci dereceden denklem çözücü, diferansiyel denklem çözücü gibi hususları bu sitelere giderek alakalı probleminizin çözümünü bulabilirsiniz.

En İyi Matematik Uygulamaları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

5 / 5. 48964

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu