Genel Kültür

Evde Kırılabilecek En Kolay Dünya Rekorları

Evde Kırılabilecek En Kolay Dünya Rekorları nelerdir? En garip Guiness rekorlarını sizin için derledik. Kolayca Guiness rekorlar kitabına girmek istemez misin? Birbirinden imkânsız zorlayıcı rekorların bulunduğu Guinness Rekorlar Kitabında aslında kırılması basit rekorların da olduğunu biliyor muydunuz? İşte Evde Kırılabilecek En Kolay Dünya Rekorları

  • Portakal Yeme Rekoru
  • Bezelye Fırlatma Rekoru
  • Bir Külaha En Fazla Dondurma Koyma Rekoru
  • Çorap Çıkarma Rekoru
  • Toka Takma Rekoru

1. Portakal Yeme Rekoru

İlk olarak bu rekorumuzda yapmanız ihtiyaç duyulan gözleriniz kapalıyken en süratli şekilde portakalı soyup yemeye çalışıyorsunuz. Bu rekorun bir de takımlı hali mevcut. Onda da soyduğunuz portakalı en süratli şekilde arkadaşınıza yediriyorsunuz. Yani bu rekoru kırmak için bir portakalınız olması yeterli. Öyleyse bol miktarda portakal yiyerek antrenman yapmayı unutmayın.

2. Bezelye Fırlatma Rekoru

Rekor kırmaya kafasını takmış Andre Ortolf adındaki bu insanın 2014 senesinde gerçekleştirdiği en uzağa ağzıyla bezelye fırlatma rekorunu kırması olmuş. Pek denenmemiş olan bu rekoru kıran bu erkek tam 7.5 metrelik atışıyla bu rekoru kırabilmiştir. Siz de 7.5 metreyi geçerseniz adınızı bu kitaba yazdırabilirsiniz. İlginç rekoru kırmak için yalnızca evinizde hoş fırlatılacak bezelyelerin olması yeterli. Üstelik Bu garip rekortmenin öteki garip rekorları ise şöyle: 30 saniyede en oldukça kazak giyme rekoru, bir dakikada en oldukça bebek maması yeme rekoru ve en süratli hardal içme rekoru gibi rekorları kırmış.

Bu yazımıza benzer Netflix En Çok İzlenen Filmler yazımızı da okuyabilirsiniz.

3. Bir Külaha En Fazla Dondurma Koyma Rekoru

İtalya’nın Formo di Zoldo kentinde incinen bu rekorun sahibi İtalyan dondurmacı Dimitri Panciera, bir dondurma külahına tam 121 top dondurma koyabilmiştir. Bakıldığında rahatlıkla incinen bu rekoru kırmak için ihtiyaç duyduğunuz şeyler ise çokça dondurma. Maraş dondurmasıyla basitçe kırılabilen bir üstün dereceli olabilmektedir. Denemeden bilemeyiz.

4. Çorap Çıkarma Rekoru

Bu rekorumuzda Gözleriniz kapalı şekilde yan yana oturan insanların ayaklarındaki çorapları çıkarıyorsunuz. Bunun yanısıra rekorun sahibi David Rush, 2019’un ocak ayında 1 dakikada tam 70 çorap çıkararak bu rekoru elinde bulunduruyor. Yeteri kadar ayak ve çorap bulabilirseniz bu rekoru basitçe deneyebilirsiniz.

5. Toka Takma Rekoru

Son olarak bu rekorumuzda yapmanız ihtiyaç duyulan yalnızca saçınıza oldukça fazla toka takmak. Bunun yanısıra rekorun kırılması basitmiş gibi gözükse de rekorun sahibi Jennıfer Jacobs, 7 Ocak 2010’da saça en oldukça toka takma rekorunu kırdı. Merak ediyorsanız derhal söyleyeyim. Jennıfer saçına tam 210 toka taktı. Yeteri kadar tokanız var ise o halde bu rekoru basitçe deneyebilirsiniz.

Son olarak Evde Kırılabilecek En Kolay Dünya Rekorları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

0 / 5. 0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu