Dizi ve Film Önerileri

Film Konusu Yazarak Film Bulma (Film Adı Bulma Sitesi)

Film mevzusu yazarak film bulma yöntemiyle beğendiğiniz ve hoşunuza giden filmlere benzer olanları basitçe bulabilirsiniz.

Film mevzusu yazarak film bulma yöntemleriyle, süratli şekilde hoşunuza gidecek filmleri bulabilirsiniz. Bunun için “What is my movie” sitesini kullanabilirsiniz. Hem film konusunu hem de istediğiniz türü girip, filmi basitçe bulabilirsiniz.

Film Konusu Yazarak Film Bulma Nasıl Yapılır?

Bir filmi izlediğinizde oldukça beğendiğiniz ve ona benzer öteki film arayışı içerisindeyseniz, “What is my movie” sitesine girerek, oradan dilediğiniz türdeki kısa filmleri basitçe bulabilirsiniz. “What is my movie” Türkçe dil desteğini barındırmıyor. Fakat ona karşın kullanımının oldukça kolay bulunduğunu söyleyebiliriz. Google Translate üzerinden tercüme yaparak ya da tek film, oyuncu ve yönetmen isimlerinden birisini kullanarak da basitçe bulabilirsiniz.

What is My Movie Nedir ve Nasıl Kullanılır?

“What is my movie nelerdir ve iyi mi kullanılır” sorusunu şu şekilde yanıtlayabiliriz. İlk ilkin What is my movie üzerinden; film ismi, yönetmen, oyuncu ve tür gibi çoğu anahtar kelimeleri kullanarak film sıralaması oluşturabilirsiniz. Ayrıca What is my movie’nin Türkçe desteği olmamasına karşın gene de oldukça kullanımı kolay bulunduğunu söyleyebiliriz.

Özellikle What is my movie üstünden birkaç kelime öbeğini kullanıp, bütün türlerde film arayabilirsiniz. What is my movie’nin resmi web sitesine giriş yapınız. Ana menü üstünde bulunan arama çubuğu üstüne ulaşmak istediğiniz bütün detayları İngilizce şekilde yazınız. Daha sonrasında “Search” tuşuna basmanız gerekiyor. Aklınızda bulunan filmleri İngilizce şekilde tanım edebilmek adına aşağıda sıraladığımız noktalara dikkat atınız.

1.What is My Movie Sitesine Giriş Yapınız

Basit arayüzden oluştuğu için İngilizce bilmeyenler dahi basitçe kullanabiliyorlar. O yüzden bu siteden yararlanmak için illa kişinin İngilizce bilmesine gerek yoktur. Siteye girişi sağladıktan sonrasında ana sayfanın ortasında bulunan arama çubuğunu göreceksiniz.

2. Ana Menü Üzerinde Yer Alan Arama Çubuğuna Dilediğiniz Bilgileri Girip Sonrasında Search Tuşuna Basmalısınız

Siteye girişi sağladıktan sonrasında ortasında bulunan arama çubuğunu bulabilmek için; filmi, türü, yönetmeni ya da oyuncuyu giriniz. Daha sonrasında “Search” tuşunu tuşlayınız. Arama şekliniz doğrultusunda karşınıza belli başlı filmler listeli şekilde çıkacak. Bu sitenin suni zekâsı, aradığınız türdeki filmleri Metacritic puanı doğrultusunda sıralıyor.

What is My Movie Etkin Olarak Nasıl Kullanılır?

Film mevzusu yazarak film bulma yöntemleri içinde maksimum What is My Movie sitesinin kullanıldığını söyleyebiliriz. Basit aramalarla birtakım dönemler sonuca ulaşmanız oldukça zor olur. Onun için hususi aramalar yapmak her vakit sizin için büyük üstünlük olur. Örneğin; aradığınız filmin içinde iyi mi aksiyonlar bulunuyor. Bunlarla alakalı özelleştirilmiş aramalar yaparak sonuca daha kolay ulaşabilirsiniz. Özel aramalar için birtakım hususi kalıplarda kullanabilirsiniz.

Film Bulma Sitesi: What is My Movie Türkçe

What is my movie Türkçe için yukarıda da bahsetmiş olduğumuz suretiyle birtakım kalıpları kesinlikle kullanmanız gerekiyor. Bu kalıplara;

  • Show me movies like Stars Wars- Star Wars vb. filmleri göster.
  • Find all Harry Potter Movies- Tüm Harry Potter filmlerini bul.
  • Snow me horror movies with supernatural- Doğaüstü temalı korku filmlerini göster.

Yukarıda sıraladığımız kalıpları; hususi konu, tür ve oyuncularla değiştirerek makul şekilde aramalar yapmanız mümkündür. Geniş kapsamlı aramayı bu yöntemle basitçe yapabilirsiniz. Ayrıca hususi çekim yöntemlerini de tür yanına ekleyip, aramayı genişletebilirsiniz. Bahsettiğimiz bu teknikte mühim olan nokta, kişinin muayyen kalıpları öğrenmesidir. Arama yapacağınız kalıpların hepsinde hayal gücünüze yer vermeniz gerekiyor. Film mevzusu yazarak film bulma yöntemleri içinde bu tekniğin oldukça kullanıldığını söyleyebiliriz. Aynı zamanda replik, tür, yönetmen, oyuncu ve film mevzularıyla da aramalar yapabilirsiniz. Yalnız oyuncu, replik, yönetmen adı gibi mevzularda arama yaparken; bu tarz şeyleri tırnak içerisine almanız doğru sonuçlara ulaşmanızı sağlayacak. Ayrıca tam isim yazarak da doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz.

More Like This Butonu Ne İşe Yarıyor?

“More Like This düğmesi ne işe yarıyor” noktasında yukarıda belirttiğimiz gibi arama meydana getirilen film neticelerini size listeliyor. Liste içinde daha ilkin izlemiş olduğunuz filmler de yer alabilmekte. More Like This, kullanıcılara geniş bir sıralama sunmakta.

Temel aramalarda ulaşamadığınız sonuçlara bu yöntemden basitçe ulaşabilirsiniz. More like this butonunun öteki bir özelliğiyse, What is my movie sitesinin kullanışlılığını en makul şekilde bizlere sunmakta.

Son olarak Film Konusu Yazarak Film Bulma (Film Adı Bulma Sitesi) yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

0 / 5. 0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu