Genel Kültür

Gazapizm Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır? Tüm Albümleri

Asıl ismi Anıl Murat Acar olan Gazapizm, 20 Temmuz 1988 tarihinde Elazığ’ da dünyaya gelmiştir. Kürt kökenli olan Gazapizm, Türk rap müziğin ilkin gelen isimlerinden birisidir. Türkçe rap müzik ile 2003 senesinde tanışan Gazapizm, kurduğu müzik firması üstünden çalışmalarını sürdürmüştür.
Gazapizm’ in tanınmış olmasının en mühim sebeplerinden birisi, yapmış olduğu rap şarkılarını sokak ağzı ile söylemesidir. Farklı seçimi ile hızlıca binlerce hayrana hitap etmeyi başarmıştır. Müziğe olan ilgisi sebebiyle kendi müzik firması olan Argo İzmir’i kurmuştur.

ÇUKUR DİZİSİ MÜZİKLERİ İLE ŞÖHRETİNİ ARTIRDI

Kurduğu müzik firması üstünden bestelerini hayata geçirmeye süren Gazapizm, 2014 senesinde Yeraltı Edebiyatı albümünü piyasaya sürmüştür. Art arda albümlerini çıkartan meşhur rapçi, çzellikle milyonlarca seyircisi bulunan Çukur dizisinde “Heyecanı Yok” adlı şarkıyı besteleyerek fanatik kitlesini hızlıca artırmayı başarmıştır.

Gazapizm besteleri vasıtası ile Türk dizilerinde rap müzik daha oldukça ön plana çıkmaya başlamıştır. Çukur için hazırladığı rap şarkının hızlıca beğeni toplamasının sonrasında dizinin bir öteki şarkısı “Kalbim Çukurda” şarkısını bestelemiş ve seslendirmiştir.

2020 YILININ EN ÇOK DİNLENEN ŞARKISINI HAZIRLADI

Rap müzik denilince akla gelen ilk adlardan birisi olmayı başaran Gazapizm, 2020 senesinde Türkiye’ de çıkardığı “Unutulacak Dünler” şarkısı ile pandemi sürecinde maksimum dinlenen şarkıcılardan birisi olmayı başarmıştır.

Gazapizm’ in Albümleri:

Perişan (2022)
Yeraltı Edebiyatı (2014)
Bir Gün Her Şey (2016)
Hiza (2020)

Gazapizm’ in Single’ları:

“Heyecanı Yok” (2017)
“Kalbim Çukurda” (feat. Cem Adrian) (2018)
“Ölüler Dirilerden Çalacak” (2018)
“Alem – i Fani” (Gripin ile birlikte; İyi Oyun Film Müziği) (2018)
“Unutulacak Dünler” (2020)

Gazapizm’ in Aldığı Ödüller:

2018 – Altın Kelebek Ödülleri – Yılın Şarkısı – “Heyecanı Yok”
2018 – GQ Türkiye Men Of The Year Ödülleri – Yılın Kendini Gösteren Müzisyeni – Gazapizm

0 / 5. 0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu