Sağlık

Limon Kabuğu Yağı Kullananların Yorumları

Bugünkü yazımız Limon Kabuğu Yağı Kullananların Yorumları yazımızla beraberiz. Limon Yağı, her insanın de bilmiş olduğu gibi Akdeniz mutfağından tükettiğimiz limonlardan elde edilmiş tabii bir üründür. Limon kabuğu yağı ya da bir öteki adıyla limon yağı, limonun soğuk sıkımıyla elde edilmiş kendine orijinal bir aromatik hasım ile insanların genelde her gün kullandığı limon kadar yararı olan ve tabii etkilere haiz bir üründür. Yazımız içinde bu hasım kullananların yorumları, tüyler için iyi mi kullanılır, tüyleri azaltır mı, tüy döker mi, kıl köklerini kurutur mu, cilt rengini açar mı, yüze iyi mi kullanılır ve yüze sürülür mü bunlardan bahsedeceğiz.

Limon Kabuğu Yağı Ne İşe Yarar

Doğal etkilere haiz olan limon yağı oldukça iyi bir C vitamini kaynağı olduğu Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafınca insanlara alaka uyandırmıştır. Limon kabuğu yağı içerisindeki mühim aromatik yağ asitleri vasıtası ile yağlı ciltler için besleyicidir. Tonik ve ciltte bulunan yağ yayınlarını ve deride bulunan gözenekleri genişletme etkisine sahiptir. Limon yağı, tabii yağ temizleyen, arındıran ve cildi besleyen olağanüstü bir tonik fonksiyonu görmektedir. Aynı zamanda limon hasım yalnızca cilde değil, saçlarda da kullanılmaktadır.

İçerisinde anti oksidan, anti kanser etkili limonoid maddesi olmasından müspet etkisinde bırakır göstermektedir. Örnek vermek gerekirse:

 • Saçlarınızın canlılık kazanması ve parlamasını limon hasım vasıtası ile yapabilirsiniz.
 • Makyaj yaptıktan sonrasında cildinizi arındırmak için gözenekleri nemlendirmeyi elde eden tonik şeklinde de kullanılabilir.
 • Cildin sebum salgısını düzenlemektedir.
 • Cildi ferahlatır.
 • Gözenekleri genişletir ve temizlenmesini sağlar.
 • Tırnakların kırılgan ve ince yapısını güçlendirerek kırılmasını önler.
 • Antiseptik olması nedeniyle cildi temizler.
 • Sivilce oluşumunu engeller.

Limon Yağı Kullananların Yorumları

İşte sizlere Limon hasım kullanıcıların yorumlarından birkaç tanesini derledik.

Limon yağına kardeşim vasıtası ile tanıştım. O günden sonrasında tırnaklarım için kullanmaya başladım. Şu an da tırnaklarım daha kuvvetli ve sağlıklı. Artık kırılmalar yaşamıyorum.

Sema Hanım

Benim de büyük sivilcelerimi en iyi söndüren bakım sırrım limon yağıdır. Sadece bir kaç damla dürüyorum ve iki üç gün sonrasında sönüyorlar.

Gamze Hanım

Eşim ve ben mat saçlarımızı limon hasım vasıtası ile canlandırıp parlatıyoruz. Bu yağdan hem ben hem de eşim oldukça memnunuz zira saçlarımızı kuvvetlendirdiği için saç diplerindeki kepeklenmenin azaldığını ayrım ediyoruz.

Simge Hanım

Limon Kabuğu Yağı Tüyler İçin Nasıl Kullanılır

1 damla limon yağını cilt üstündeki gözenekleri tıkamayan (komedojenik) yağ ile karıştırın. Bir pamuğa uyguladıktan sonrasında etkilenen cilt bölgesine hafif baskı uygulayınız. 2 ila 5 dakika beklettikten sonrasında her zamanki temizleyicinizle sudan geçirin ve cilt bakım rutininizin öteki adımlarını izleyin.

Limon Yağı Tüyleri Azaltır Mı

Yapılan araştırmalara göre limon kabuğu yağının derli toplu kullandığınızda tüy köklerini azalttığı gözlemlenmiştir. Son zaman öteki kozmetik tüy dökücü mamüllerin aksine limon kabuğu yağının daha sıhhatli bir halde tüylerin dökülmesini sağlamış olduğu görülmektedir. Fakat rastgele bir yan tesir ya da tahrişe niçin olmaması için güvenilir bulunduğunu düşündüğünüz yerlerden alınmalı ve kesinlikle bir dermatolog kontrolünde kullanılmalıdır.

Limon Yağı Tüy Döker Mi

Limon yağı, tabii bir tüy dökücü özelliği taşımaktadır. Düzenli kullanımında ise istenmeyen tüyler için etkin sonuçlar almak mümkündür. Ayrıca, Limon hasım tüy konusu ile ilgili problem yaşayanlar için kullananlar tarafınca sıkça tavsiye edilen bir yöntemdir.

Bu içeriğimize benzer olan D Vitamini Ampul Nasıl Kullanılır Canan Karatay yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Limon Yağı Kıl Köklerini Kurutur Mu

Doğal limon yağı ile kıl köklerini zayıf hale getirmek mümkün. Öncelikle ağda gibi tüyleri kökünden alan bir yöntemden sonrasında cildinize limon yağı sürün. Bu şekilde derli toplu olarak kullanırsanız tesirini göreceksiniz.

Limon Yağı Yüze Sürülürmü

İnceltme prosedürü yapılmadan önce, ağız yoluyla ya da cilde sürerek kullanılmamalıdır. Ayrıca limon yağı; yüze, boyun bölümüne ve öteki titiz taraflara inceltme prosedürü yapılmadan doğrudan şekilde sürülmemelidir. Dikkatle kullanıldığı zaman, faydaları oldukça oldukça olan limon yağı, hekim kontrolünde muhtelif tedaviler için kullanılmaktadır.

Limon Yağı Yüze Nasıl Kullanılır

Limon yağının cilt üstünde kullanımına kesinlikle dikkat edilmelidir. Özellikle gözünüze ve aleni sivilce izi üstünde limon yağının kullanması tahrişe ve kızarıklığa yol açar. Limon hasım ciltte şöyle kullanılır:

 • 1 damla limon yağını komedojenik yani cilt üstündeki gözenekleri tıkamayan bir yağ ile karışmasını sağlayarak seyreltiniz.
 • Seyrelttiğiniz hasım bir parça pamuk yardımı ile gereksinim olan kısma sürünüz.
 • Limon yağını cilt üstünde en oldukça 5 dakika beklettikten sonrasında durulayınız.

Limon Yağı Cilt Rengini Açar Mı

Doğal olan bu limon yağının bir öteki tesiri de cilt rengini birazcık daha açmasını sağlar. Ayrıca cildin sıhhatli bir halde parlaklık sağlar.

Son olarak Limon Kabuğu Yağı Kullananların Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

5 / 5. 74594

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu