OyunRehber

Minecraft Ne Kadar İnternet Yer?

Minecraft Ne Kadar İnternet Yer yazımızla karşınızdayız. Dünyanın sayılı şirketlerinden olan Microsoft içeriğinde tasarlanan Minecraft, bilhassa yaratıcılığını gösterebileceğiniz oynamayı sevenler için olabildiğince tanınmış bir sandbox oyundur. Gün geçtikçe de oyuncu sayısı da artmaktadır.

Bir oyuncu Minecraft oynamaya başladığında birtakım durumlarda dalıp gidiyor. O kadar çok muhtelif oyuna haiz olması akıllara birçok suali bununla beraber getiriyor. Bunların başlangıcında kısıtlı web sorunu geliyor. Gerçekten sınırı olan internetiniz varsa Minecraft oynamak sizin için zor olabilir. İster evinizde Wifi ile bağlanın talep eder mobil verinizi kullanın Minecraft Ne Kadar İnternet Yer hiç merak ettiniz mi? Bu miktarları öğrenmek için ne kadar web yer bağlantısına tıklayıp öteki programlar ile ilgili düşünce sahibi olabilirsiniz.

Sadece merakınızdan olabilir ya da web paketiniz cidden azca olabilir. O yüzden bu detayları öğrenmek sizin için çok mühim olabilir. Bunun yanısıra Minecraft oynamaya başladığınızda web masraf miktarı, oyunun ebatlarına göre, girdiğiniz servera göre ve kullandığınız cihaza göre değişim göstermektedir. Bu yazımızda Minecraft Ne Kadar İnternet HarcarMinecraft Kaç Mb Yer gibi soruları öğrenmekle kalmayacak, bunun yanı sıra cihazınızda İnternet Kullanımı Azaltma yollarını sizlere anlatacağız.

Minecraft Ne Kadar İnternet Yer?

İlk ilkin verdiğimiz değerler Minecraft aktörleri tarafınca verilen takribi değerlerdir. Her insana göre kesinlikle değişim gösterebilir.

Genellikle yüzlerce hatta oyunlarla ilgilenen binlerce şahıs tarafınca Minecraft kaç gb web yer diye sorulup merak edilmekte ve her geçen gün sorulmaya devam etmektedir. Soruyu cevaplamaya gelirsek Minecraft’ı oyunun iyi doldurulmuş çok oyunculu sunucularından birinde oynarsanız, gayet fazla mobil veri kullanabilirsiniz. 

Minecraft ortalama olarak, kullandığınız sunucuya bağlı olarak saatte 80 ile 200 MB web yer. Daha yüksek kalitede bir oyun oynamak istiyorsanız eğer, Minecraft’da birtakım zamanlar saatte aşağı yukarı 400 MB web yiyen birtakım yüksek veri oyunlar da var. Listelemek gerekise şayet Minecraft Ne Kadar İnternet Yer sorusunun cevabı:

 • Az Kaliteli Oyunlar: Saatte 40 – 100MB arası
 • Normal Kaliteli Oyunlar: Saatte 100 – 200MB arası
 • Kaliteli Oyunlar: Saatte 200 – 300MB arası
 • Çok kaliteli Oyunlar: Saatte 300 – 500MB arası

Minecraft Kaç Mb Yer?

Özellikle Minecraft oynamak isteyenler için, Minecraft kaç mb yer sorusunu hala merak ediyor olabilirsiniz ve bu hususta daha ayrıntılı malumat istiyorsanız aşağıdaki tabloyu süratli ve basitçe kullanabilirsiniz. Minecraft oyununa girdikten sonrasında minecraft seed kodları yazımızdaki haritaları denemeyi unutmayınız.

Platformİnternet Harcama Miktarı
PlayStation 4230 MB
Nintendo Switch900 MB
PC (Java ya da Microsoft Windows)150 MB
Wii U600 MB
Xbox One1 GB
Minecraft Kaç Mb Yer?

Bu içeriğimize benzer olan Brawl Stars Ne Kadar İnternet Yer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Minecraft Ne Kadar İnternet Harcar?

Oldukça kolay ve mantıklı bir halde oyunun kalitesi ne kadar iyi olursa, kuşkusuz o denli büyük veri tüketimi olur. Minecraft Ne Kadar İnternet Harcar sorusuna gelirsek, kısıtlı internetiniz varsa dediklerimize kulak vermeniz sizin için mühim olabilir.

Eğer kısıtlı internetiniz varsa Minecraft ya da öteki bir online oyun oynarken, sağlam bir Wi-Fi bağlantısı kullanmak en iyisidir. Böylece web masraf miktarını azaltma şansına haiz olmuş oluyorsunuz. Ancak bu opsiyonu istemiyorsanız şayet kısıtlı internetle oynadığınız oyunlar Minecraft web veri kullanımını tanınmış çok oyunculu server Mineplex, her saat 80 ile 200 MB içinde web harcar. Bir hafta süresince her gün bir saat bu serverı oynarsanız, kullandığı toplam web ise bir haftada 1.00 GB civarında bir veri harcar. 

Minecraft’ın İnternet Kullanımı Azaltma

Minecraft çok web yiyor mu sorusu aklınızı kurcalıyorsa şayet artık Minecraft’ın ne kadar veri kullandığına dair ufaktan bir bilgimiz bulunduğunu düşünüyorum.

Şimdi ise Minecarft’ın veri kullanımınızı mühim seviyede düşürmeye çalışalım. Böylece daha azca web harcayarak oyunları oynayabilirsiniz. Kısacası bu tarz şeyleri yaparak Minecraft İnternet Kullanımı Azaltma yollarını yapmış olup daha azca veri ile oyunlar oynayabilirsiniz.

 • Daha azca yoğun sözü geçen bir Minecraft serverına geçin; bu, Minecraft’ın daha azca web kullanacağı ve daha iyi bir oyun keyfi çıkarabileceğiniz anlamına gelir.
 • Yüksek ayarlar daha çok veri kullanımına neden olacağından oyun ayarlarınızı orta seviyeye ayarlayın .
 • Oyunun kare hızı, yani fps iyi oyun platformlarına haiz daha azca kalabalık sunucularda daha iyi olacaktır; yine de, mobil bağlantınız varsa, 144 FPS’nin altında tutmalısınız.
 • Özellikle minecraft’da daha düşük kaliteli oyunları oynarsanız, web kullanımınız daha azca maliyetli olacaktır.
 • Düzgün ve stabil bir web kullanmanız olabildiğince önemli.
 • Otomatik güncelleştirmeleri kapatın.
 • Sınırsız hücresel veri paketi kullanabilirsiniz.
 • Oyun oynamak için WiFi kullanın.

Son olarak Minecraft Ne Kadar İnternet Yer yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5 / 5. 62548

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu