Oyun

Playstation 6 Ne Zaman Çıkacak – Fiyatları – Özellikleri – Tasarımı

Playstation 6 Ne Zaman Çıkacak sorusu bugünden çok uzakta görünse bile şimdiden geri sayım başladı. Sony’nin çıkaracağı yeni oyun konsolu için söylentiler çıkmaya başladı. Peki çıkarsa PlayStation 6 Türkiye için satış fiyatı ne olur? Ps 6 ne vakit çıkacak? Özellikleri ve tasarımı ile alakalı bütün detaylar…

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 6’nın (PS6) çıkış zamanı ve takribi fiyatı Reddit gibi bir çok toplumsal medya platformunda konuşulmaya başlandı. PlayStation5’in piyasaya sürülmesinin üstünden çok vakit geçmedi fakat oyun tutkunları yenisi için olabildiğince sabırsız. Yeni oyun konsolları çıktığında olabildiğince sevindiğini biliyoruz. Playstation 6 ne vakit çıkacak size söyleyeceğiz. Ayrıca istenen özellikleri ve tutarları iyi mi olacak konusunu da açıklamaya çalıştık. Bu yazıda, PlayStation 6 hakkında süren birtakım söylentilere de rastlayabilirsin.

Playstation 6 Ne Zaman Çıkacak?

PlayStation 6 ile alakalı aklınıza gelen ilk soru kuşkusuz ne vakit çıkacak sorusu olacaktır, değil mi? Çıkan söylentilere göre PlayStation 6 Çıkış tarihinin Türkiye’de 2025 – 2027 yılları aralığında satışa çıkması beklenmekte. PS6’ya haiz olmak olabildiğince coşku verici olsa da, üzgünüz merakla beklenen oyun konsolu çok yakında raflarda olmayacak. PlayStation 6 ile karşılayacağımız için minimum sizin kadar heyecanlıyız fakat bizi hayal kırıklığı yaratacak şekilde, konsolun erken çıkmaması üzücü.

Hepsi olmasa da bir çok oyun tutkunu Sony’nin ilk PlayStation’ı 1994’te piyasaya sürdüğünü bilir. PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation 4 ve PlayStation 5 sırayla 2000, 2006, 2013 ve 2020’de piyasaya sürüldü. Genel olarak, her çıkış tarihinde altı ila yedi senelik bir aralık vardır. Dolayısıyla Sony’nin 2025 ile 2027 yılları içinde PlayStation 6’yı çıkarması sürpriz olmayacaktır.

PlayStation 6 Türkiye Fiyatı Ne Kadar?

En son PlayStation 5, 2020’de aşağı yukarı 399,99 – 499,99 Amerika Doları içinde bir fiyatla piyasaya çıktığından, PlayStation 6’nın Fiyatının 599,99 Amerika Dolarının dibine düşmesini beklemiyoruz. Çünkü özelliklerdeki belirgin gelişmeler sebebiyle fiyatında da artışa neden olacaktır. Bu da PS6 Türkiye Fiyatının da minimum 9000₺ – 10000₺ olarak tahmin edilmektedir.

Ancak PlayStation 6’nın fiyatının piyasaya çıkmış olduğu ilk birkaç hafta daha yüksek olabileceğini belirtmekte yarar var. Tıpkı önceki cihazlar gibi, talebine bağlı olarak vakit içinde fiyatı azalabilmektedir.

PlayStation 6 Özellikleri Neler Olacak?

Raporlar, PlayStation 6’nın PlayStation 5’in Dual sense, 8k/120 fps özelliği ve 4k Blu-ray oynatıcısının daha iyi bir versiyonunu destekleyebileceğini söylüyor. Yaklaşan oyun konsolunun ilaveten tasarlanmış grafiklere haiz olacak. Ve 16 GB’den fazla RAM’e ve tamamiyle kablosuz bir sisteme haiz olması beklenmekte.

Ayrıca PlayStation 6’nın artık disk tabanlı bir konsol olmayacağına dair söylentiler de var. PlayStation 5’in gelecek söylentilerinde de yerleşik bir kablosuz sisteme haiz olduğu ve PS5’e kıyasla daha ufak tasarlanacağı söyleniyor.

Ne spekülasyonlara güvenebilir ne de söylentileri tamamiyle reddedebiliriz. Ancak PlayStation 6, PlayStation 5’in dezavantajlarına çözüm olacak gibi görünmekte. Daha iyi ve genişletilebilir dahili depolamanın yanı sıra; Bluetooth ses desteğine, çok gelişmiş kullanıcı arayüzüne haiz olduğu söyleniyor ve tamamiyle kablosuz bir sistem ile olacak. Harika.

PlayStation 6 Tasarımı Nasıl Olacak?

İnsanların bir şeyin yeni versiyonunda bekledikleri, tamamiyle önceki versiyondaki dezavantajlara dayanmaktadır. En çok belirtilen dezavantajların başlangıcında gelen ps5’in olabildiğince büyük olmasıdır. PlayStation 6 Tasarımı Nasıl Olacak sorusuna yanıt ise insanların istediği şekilde olacağıdır. Peki insanoğlu ne bekliyor. Listeledik.

  1. PS 5, ebat olarak en büyük konsol olmasından insanoğlu şikayetçi. Daha ufak bir PlayStation 6 boyutu bekliyor.
  2. Ayrıca insanoğlu PlayStation’ın bir sonraki serisinde daha iyi ve genişletilebilen dahili depolama beklenmekte.
  3. Bluetooth ses desteği de istenen bir özellik.
  4. UI’deki iyileştirme ve tamamiyle kablosuz bir sistem de maksimum istek gören istekler arasındadır.

PlayStation 6, mutlaka yukarıda listelenen özelliklerden çok daha çok şekilde gelişecektir. Ancak lansmanından 2-3 sene uzakta olduğumuz için, şu anda ne tür bir tasarıma haiz olacağını tahmin etmek olabildiğince zordur. Ancak şunu belirtelim ki piyasada dolaşan yalnızca eğlence amaçlı meydana getirilen videolar gibi olmayacağı kesin.

Playstation 6 Ne Zaman Çıkacak ile İlgili En Son Haberler

Son olarak Playstation 6 Ne Zaman Çıkacak – Fiyatları – Özellikleri – Tasarımı yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca siz de ps6 için beklentilerinizi aşağıya yorum olarak paylaşabilirsiniz.

5 / 5. 98745

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu