Rehber

Snapchat Kısayol Oluşturma – Kolay Çözüm!

Snapchat Kısayol Oluşturma 2022 yazımız ile karşınızdayız. Yıllardır toplumsal medya programları içinde ismini sık sık duyduğumuz ve bir çoğumuzun da sevmiş olarak kullandığı Snapchat uygulamasında birtakım kullananların çok snapleştiği, yani birbirlerine snap attıkları arkadaşları olabildiğince fazla olabiliyor. Gerek bu yüzden gerekse sadece muayyen kişilere snap atmak istediklerinde zorlanabiliyorlar.

Bizler de bu yazımızda bu problemin en basit çözümü olarak Snapchat’te kısayol iyi mi oluşturulur? sorusuna birtakım cevaplar bulduk.

Snapchat Kısayol Nedir?

Günümüzde teknolojinin de yaygınlaşmasıyla toplumsal medya uygulamalarının da kullanması olabildiğince yaygınlaşmıştır. Bu programlardan birisi de Snapchat’tir. Snapchat, kullanıcılarına arkadaşlarına resim ya da mesaj yoluyla iletişime geçebileceklerini vadeden bir toplumsal medya uygulamasıdır. Haliyle bu kadar yaygın kullanılan bir programla alakalı sorular da olabildiğince fazla aratılanlar arasındadır.

Bu soruların başlangıcında gelenler içinde da Snapchat Kısayol Nedir? sorusu vardır. Snapchat kısayol, snap göndermek istediğiniz dostlarınızı ayrı ayrı kura çekmek yerine tek seferde hepsini ya da muayyen bir kısmını seçebileceğiniz basit yollu bir çözümdür.

Snapchat Toplu Snap Atma

Eğer siz de dostlarınızı ayrı ayrı seçip snap atmaktan yorulduysanız ve tek tuşla toplu bir halde snap atmak istiyorsanız işte karşınızda Snapchat Toplu Snap Atma adımları;

1. Kısayol Oluşturun

  • İlk olarak hesabınıza giriş yapın.
  • Telefonunuzdan anlık olarak bir resim çekin ya da galerinizden (film rulonuzdan) bir resim seçin.
  • Daha sonrasında kişiler bölümüne ulaşmak için mavi renkte olan ‘gönder’ düğmesine tıklayın.
  • Yeni kısayol oluştur diye bir seçeneğin oluştuğunu göreceksiniz. Bu butona da tıklayın.

2. Kısayolunuz İçin Emoji Seçin

  • Snapchat uygulamasındaki kısayolunuz için seçeceğiniz emoji, grubunuzu ya da tüm kişilerinizi temsil edecektir.
  • Ekranın üst kısmında bulunan ‘Emoji seç’ düğmesine tıklayın ve dilediğiniz emojiyi seçin.

3. Arkadaş Seçimi Yapın

  • Seçtiğiniz emojinin altında Snapchetinizde bulunan tüm arkadaşlarınızın adlarını göreceksiniz. Kısayolunuza eklemek istediğiniz dostlarınızı seçin.
  • Arkadaş seçiminizi yaptıktan sonrasında alt bölümde bulunan ‘Kısayol Oluştur’ düğmesine tıklayın.

Kısayol Kullanarak Snap Gönderme

Snapchat, talep eder ailenizle talep eder dostlarınızla video, resim ya da yazılı bir halde iletişime geçmek için kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Bu yazımızda sizlere akıllarda sual işareti olan Kısayol Kullanarak Snap Gönderme sorusu cevapladık.

Snapchat’de Bir Kısayolda En fazla Kaç Kişi Olabilir?

Bu hususta uygulamanın resmi bir açıklaması bulunmasa da muhtelif kaynaklarda 200 şahsa kadar seçim yapabileceğiniz bilgisi mevcut.

Snap Nasıl Atılır?

Anlık bir resim çektikten ya da film rulonuzdan bir resim seçtikten sonrasında sağ alt köşede bulunan sarı renkteki ‘gönder düğmesine tıklayın. Ardından göndermek istediğiniz dostlarınızı seçin ve yine sağ altta bulunan ok işaretine tıklayın.

Snapchat Üyeliği Ücretli mi?

Snapchat, kullanıcılarına Hem İOS hem de Android üstünden bedava olarak hizmet vermektedir.

En çok dört gözle beklenen Snapchat ‘Streak’ Ne Demek?

Streak, iki kullanıcının birbirlerine 24 saati geçmeyecek şekilde (her gün) ‘Snap’ atmalarıdır. Bir kullanıcıyla ne kadar gün kesmeden snapleşirseniz o denli sayıda streak’ınız olur.

Snapchat Kısayol Oluşturma 2022 yazımızı okuduğunuz ve vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz. Aşağıdan rehber kategorisindeki öteki yazılara göz atabilirsiniz.

5 / 5. 71456

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu