Rehber

Snapchat Ne Kadar İnternet Yer?

Dünyanın maksimum kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Snapchat, bilhassa her anını paylaşmayı severler için maksimum kullanılan toplumsal medya platformlarından birisi. Eğlenceli zaman geçirmenin yanısıra dostlarınızla anlık söyleşi edip sesli ve görüntülü konuşulmakta.

Peki harbiden sınırı olan internetiniz var ise Snapchat kullanmak sizin için zor olabilir. İster evinizde Wifi ile bağlanın talep eder mobil verinizi kullanın Snapchat Ne Kadar İnternet Yer hiç merak ettiniz mi? Bu miktarları öğrenmek için ne kadar web yer bağlantısına tıklayıp öteki programlar ile ilgili düşünce sahibi olabilirsiniz.

Sadece merakınızdan olabilir ya da web paketiniz harbiden azca olabilir. O yüzden bu detayları öğrenmek sizin için mühim olabilir. Bunun yanısıra Snapchat kullanmaya başladığınızda web masraf miktarını, indirilen öykü sayısına, dostlarınızla etkileşiminize ve kullandığınız cihaza göre değişmektedir. Bu yazımızda Snapchat Ne Kadar İnternet Harcar, Snapchat Kaç Mb Yer gibi soruları öğrenmekle kalmayacak, bunun yanı sıra cihazınızda  Snapchat‘in İnternet Kullanımını Azaltma yollarını sizlere anlatacağız.

Snapchat Ne Kadar İnternet Yer?

İlk ilkin verdiğimiz değerler Snapchat kullanıcılarının tarafınca verilen takribi değerlerdir. Her insana göre kesinlikle değişiklik gösterebilir. Ancak yüksek oranda değişiklik olacağını sanmıyoruz.

Soruyu cevaplamaya gelirsek Snapchat, uygulamasının ne kadar veri kullandığını net olarak açıklamadı, fakat kullanıcı incelemeleri ve mobil veri ayarlarımız, uygulamanın anlık başına 1 MB kullandığını tahmin ediyor. Verdiğimiz değerler rastgele bir filtre içermeyen kolay bir imaj içindir, bu nedenden dolayı filtreli anlık sahneler ve videolar kesinlikle daha fazla veri kullanacaktır. Snapchat öteki toplumsal medya platformlarına göre bir tık daha fazla veri tüketmektedir. İşte Snapchat Ne Kadar İnternet Yer sorusunun cevabı:

  • 1 öykü izleme: aşağı yukarı 1 MB
  • 1 hikaye paylaşma: aşağı yukarı 1 MB
  • Mesajlaşma: aşağı yukarı 1MB
  • 1 videolu öykü izleme: aşağı yukarı 5-10 MB
  • 1 videolu öykü paylaşma: yaklaşık 5-10 MB

Bu içeriğimize benzer olan Zoom Ne Kadar İnternet Yer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Snapchat Ne Kadar İnternet Harcar?

Snapchat, kullanmadığınızda bile internetinizi tüketebilecektir. Kapalı olsa da fonda çalışarak hikayeleri indirir. Bu sebeple Snapchat internetinizi hızla harcayabiliyor. Snapchat Ne Kadar İnternet Harcar sorusuna gelirsek diyelim ki kısıtlı internetiniz var. Kesinlikle veri tasarrufu modunu açmanızı öneririm. Bu özelliği açmazsanız şayet bundan dolayı Snapchat daha fazla web harcar, kısıtlı internetle mobil veriden Snapchat hikayenize 1 resim yüklemesi yaptığınızda aşağı yukarı 1-2 MB web harcar, 10 saniyelik video paylaşımında bulunursanız 5-10 MB içinde bir web harcar.

Snapchat Kaç Mb Yer?

Özellikle Snapchat kaç mb yer sorusunu hala merak ediyor olabilirsiniz ve bu hususta daha ayrıntılı malumat istiyorsanız aşağıdaki tabloyu süratli ve basitçe kullanabilirsiniz.

Snapchat Ne Kadar İnternet Yer?1 Hikayelik İnternet1 GB İnternet Harcama Süresi
Hikaye izleme1 MB16 Saat 40 dakika
Hikaye paylaşma1 MB16 Saat 40 dakika
Mesajlaşma1 MB16 Saat 40 dakika
Videolu öykü izleme5-10 MB2 Saat 17 dakika
Videolu öykü paylaşma5-10 MB2 Saat 17 dakika
Snapchat Kaç Mb Yer?

Bu içeriğimize benzer olan Youtube Music Ne Kadar İnternet Yer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Snapchat’in İnternet Kullanımını Azaltma Yolları

Artık Snapchat’in ne kadar veri kullandığına dair bir bilgimiz olduğuna göre, Snapchat veri kullanımınızı mühim seviyede düşürmeye çalışalım. Kısacası bu tarz şeyleri yaparak Snapchat’in İnternet Kullanımını Azaltma yollarını yapmış olup daha azca veri ile Snapchat kullanabilirsiniz.

  • En önemlisi olan Snapchat, Veri Tasarrufu modunu açın.
  • Wifi kullanın.
  • Snapchat kullanmadığınız durumlarda interneti kapatın.
  • Videolu iletişim türünden kaçının.

Son olarak Snapchat Ne Kadar İnternet Yer yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5 / 5. 34965

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu