Oyun

The Forest Craft Listesi

The Forest Craft Listesi yazımızla sizlerleyiz. Bildiğiniz suretiyle The Forest arkadaşlarla oynanabilecek hoş bir ölüm kalım oyunu. The Forest sadece bina yapmayla sınırı olan değildir, bunun yanı sıra itemler ve onlarca silah, deva ya da öteki faydalı araçlar üretebilirsiniz. Bu itemlerden bazıları, onlara ek özellikler kazandırarak ya da genel savaş kabiliyetlerini artırarak daha da geliştirilebilmekte. Biliyorsunuz ki ölüm kalım oyunlarının en mühim parçası craft sistemidir. Bu oyunu hem aktüel meblağ hem de oynanış zevkini arttırır. Siz de Forest oynarken hangi eşyalarla neler yapabileceğiniz öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Oyun içerisinde iyi mi yapacağınız verilmemiş eşyaların craftlarını sizler için derledik.

Üretime adım atmak için envanter ekranınıza girmeniz icap eder (“I” butonuna basarak). Ekranın ortasındaki mendil, bir üretim masası açılır. Birleştirmek istediğiniz bütün öğelerin üstüne tıklayarak oraya taşınmakta. Böylece bir item craftlamak için, lüzumlu malzemeleri eklemeniz icap eder (istediğiniz öğenin üstünde sağ sıçan butonuna basarak) malzemeleri istediğiniz sırayla ekleyebilirsiniz, fakat tek seferde sadece tek bir item oluşturabilirsiniz (örneğin, tek seferde 10 Molotof kurmak için 10x İçki ve 10x Bez ekleyemezsiniz). Ayrıca eşyalar mendilin üstüne yerleştirildikten sonra, üstlerine gelindiğinde farenin sağ tuşuna basın, bu da doğru eşyaları seçmeniz şartıyla istenilen ürünü oluşturabilmektesiniz.

The Forest Craft Listesi

The Forest Silah Craftlama

İtemMalzemelerEk bilgi
İşlenmiş baltaÇubuk + Kaya + İpSavaşta ve ağaçları kesmek için kullanılan temel balta.
SapanÇubuk + Kumaş + Elektrik BandıMühimmat olarak ufak taşlar kullanan kolay ve yapımı kolay bir menzilli silah.
Hazırlanmış YayÇubuk + Kumaş + İpYamyamlarla savaşmak ve uzaktan avlanmak için kullanılabilen temel yay.
Yükseltilmiş ÇubukÇubuk + KumaşStick’in yükseltilmiş versiyonu, birazcık daha yüksek hasar veriyor.
Yükseltilmiş KayaKaya + KumaşOyuncunun mühim oranda hasar verebildiği Rock’ın yükseltilmiş versiyonu.
Zayıf Mızrak2x ÇubukSavaşta ve balıkçılıkta kullanılabilen temel mızrak.
Yükseltilmiş MızrakZayıf Mızrak + 2x Kumaş + 3x KemikMızrak’ın yükseltilmiş versiyonu, bilhassa yamyamlarla uğraşırken oldukça etkili.
Yangın Çıkaran MızrakYükseltilmiş Mızrak + Kumaş + AlemDüşmanları saldırılarla ateşe vermenize müsaade eden Yükseltilmiş Mızrak’a yükseltme.
Molotof KokteyliKumaş + İçkiHerkesin bilmiş olduğu bir patlayıcı, içerisinde alkol bulunan bir bomba. Menzildeki bütün düşmanları ateşe verme kabiliyetine sahiptir. Bunun haricinde şişenin patlaması için ucunun bir Çakmak ile yakmanız gerekir!
BombaAlem + Devre Kartı + Madeni Paralar + Kol Saati + Elektrik Bandıİşlenebilen temel bomba. Oyundaki bütün patlayıcıların en zayıfı, fakat gene de tek bir patlamada bir çok düşmanı öldürecek kadar güçlü.
Kafa BombasıBomba + KafaOyundaki en kuvvetli patlayıcı olan Bomba’nın yükseltilmiş versiyonudur. Tek bir patlamada neredeyse bütün düşmanları öldürebilir.
Yapışkan BombaBomba + Özsuİsminden de anlaşılacağı gibi ulaşmış olduğu ilk hedefe yapışabilen yapışkan bir bomba. Özellikle yamyamlara ve mutantlara karşı oldukça etkilidir.
The Forest Silah Craftlama

Bu içeriğimize benzer olan Lol İade Hakkı Alma yazımızı da inceleyebilirsiniz

The Forest Yükseltme

Yükseltme TürüMalzemelerEk bilgi
Hasar YükseltmesiDiş + Öz + silahSaldırı hızını 0,05 azaltırken, silahın hasarını 0,1 puan artırır.Yükseltme, silaha defalarca uygulanabilir.
Hasar Yükseltmesi+İçki + Özsu + silahSaldırı hızını 0,1 azaltırken, silahın hasarını 0,2 puan artırır.Yükseltme, silaha defalarca uygulanabilir.
Hız YükseltmeTüy + Sap + silahSilahın tecavüz hızını 0,1 artırırken hasarı 0,05 azaltır. Bunun yanısıra yükseltme, silaha defalarca uygulanabilir.
Zehir Yükseltmesi4x İkiz böğürtlen + silah4x Kar Meyveleri + silah1x Amanita Mantarı + silah1x Jack Mantarı + silahSilaha zehir tatbik eden bir yükseltme. Aynı zamanda tabanca ek hasar vererek düşmanın tecavüz ve hareket hızını aynı anda yavaşlatır.
Yangın YükseltmesiKumaş + silahSilahın düşmanları ateşe vermesine müsaade eden bir yükseltme.
Ateş+ YükseltmesiKumaş + İçki + silahYukarıda açıklanan yükseltmenin tasarlanmış sürümü.
El Feneri YükseltmesiEl Feneri + Elektrik Bandı + TestereEl Feneri + Elektrik Bandı + Modern YayEl Feneri + Elektrik Bandı + Hazırlanmış YayEl Feneri + Elektrik Bandı + Çakmaklı TabancaOyuncunun silaha bir El Feneri takmasını elde eden bir yükseltme. Böylece, elinizde bir tabanca tutarken çevredeki alanı ışıklandırabileceksiniz.
The Forest Yükseltme

Yükseltmeler sadece şu silahlara uygulanabilmekte: Plane Axe, Crafted Axe, Rusty Axe, Modern Axe, Club, Crafted Club ve Upgraded Stick. The Forest Craft Listesi yazımıza zırh craftlamayla devam edelim.

The Forest Zırh Craftlama

İtemMalzemelerEk bilgi
Kertenkele Derisi ZırhıKertenkele DerisiOyunda kertenkeleleri öldürerek elde edilebilecek asli zırh. Sadece onu karaktere giymeniz yeterli. Bu zırhtan toplam 6 parça karakter tarafınca giyilebilir.
Sıcak GiysiRakun Derisi + 4x Domuz Derisi + 6x Geyik Derisi + Tavşan Kürkü + 2x Kumaş + 2x HalatZırh amacına hizmet eden fakat bunun yanı sıra soğuktan koruyan kusursuz bir dizi elbise.
Gizli ZırhKertenkele Derisi + 15x YaprakKertenkelelerden elde edilenle aynı müdafaa kabiliyetlerine sahip, fakat gizliliğe ek bir bonus veren bir zırh. Böylece çalıların arasında dururken düşmanların sizi bulma şansı daha düşük olacak. Bu zırhtan toplam 6 parça karakter tarafınca giyilebilir.
Kemik Zırhı6x Kemik + 3x KumaşKertenkele Derisi Zırhından iki kat daha çok zırh sağlar. Ama bu zırhtan toplam 6 parça karakter tarafınca giyilebilir.
Kar Ayakkabısı5x Çubuk + 2x İpKarda davranmak için kullanılan ayakkabılar – karakterin o arazide daha süratli hareket etmesini sağlar. Fakat Tavşan Kürk Ayakkabı ile beraber giyilemezler.
Tavşan Kürklü Botlar3x Tavşan Kürk + 2x İpTavşan kürkünden yapılmış, soğuktan koruma elde eden ve gizliliği artıran ayakkabılar. Fakat Kar Ayakkabıları ile beraber giyilemezler.
The Forest Zırh Craftlama

The Forest Mermi Craftlama

Ok (5x)Çubuk + 5x TüyHazırlanmış Yay için cephane olarak kullanılabilecek bir temel ok paketi.
Kemik Ok (5x)Çubuk + 5x Tüy + 5x KemikNormal oklardan %40 daha kuvvetli bir kemik ok paketi.
Zehirli Ok (5x)5x Ok + 4x İkiz Çilek5x Ok + 4x Kar Meyveleri5x Ok + Amanita Mantarı5x Ok + Jack MantarıBir öbek zehirli ok – vurulduğunda, düşmanın tecavüz ve hareket hızı birkaç saniyeliğine azalır.
Ateş Oku (5x)5x Ok + Kumaş + İçkiDüşmanları ateşe verebilecek kışkırtıcı oklar.
The Forest Mermi Craftlama

The Forest Depolama Eşyaları

İtemMalzemelerEk bilgi
Kese2x Tavşan KürkKarakterin daha sonra tüketilebilmesi ve/veya kullanılabilmesi için meyveleri ve mantarları saklamasına izin verir (onsuz karakter onları topladıktan sonra tüketir).
Sopa ÇantaTavşan Kürk + 2x İp + 3x KumaşKarakterin 20 Çubuk taşımasına izin verir (10 yerine).
Kaya ÇantasıDomuz Derisi + 3x İp + KumaşKarakterin 10 Taş (5 yerine) taşımasını sağlar.
Atılabilir Taş ÇantaTavşan Kürk + İpKarakterin 25 Fırlatılabilir Kaya (10 yerine) taşımasını sağlar.
Ok Kılıfı3x Tavşan Kürk + İpKarakterin 20 ok daha taşımasını sağlar.
Mızrak Çantası2x Domuz Derisi + 2x Geyik Derisi + 2x Kumaş + 3x İpKarakterin 1 yerine 5 Mızrak taşımasına izin verir.
Su Derisi2x Geyik Derisi + İpKarakterin suyu depolamasına ve taşımasına izin verir (normalde toplandıktan sonra tüketilir).
The Forest Depolama Eşyaları

Bu içeriğimize benzer olan Metin 2 Yohara Görevleri yazımızı da inceleyebilirsiniz

The Forest Diğer Eşya Craftları

İtemMalzemelerEk bilgi
İp7x KumaşHalat oluşturmanıza izin verir.
Mavi Boya2x Yabanmersini + ÖzsuBlue Paint oluşturmanıza izin verir.
Turuncu Boya2x Kadife çiçeği + ÖzsuOrange Paint oluşturmanıza izin verir.
Mavi Boyalı SilahMavi Boya + Düz BaltaMavi Boya + Yükseltilmiş KayaMavi Boya + Yükseltilmiş ÇubukÜç silahtan birini maviye boyamanızı sağlar. Bunun haricinde rastgele bir ek yarar sağlamaz.
Turuncu Boyalı SilahTuruncu Boya + Düz BaltaTuruncu Boya + Yükseltilmiş KayaTuruncu Boya + Yükseltilmiş ÇubukÜç silahtan birini turuncuya boyamanızı sağlar. Bunun haricinde rastgele bir ek yarar sağlamaz.
Tamir aleti2x Çubuk + Kaya + 2x Kumaş + 10x ÖzsuHasarlı binaları tamir etmek için kullanılabilecek bir vasıta oluşturmanıza imkân tanır.
Enerji KarışımıHindiba + Koni ÇiçeğiSoda ile tamamiyle aynı şekilde çalışan, enerjiyi geri kazandıran bir enerji içeceği.
Enerji Karışımı+Hindiba + Koni çiçeği + Aloe VeraTüm enerji çubuğunu geri yükleyebilen enerji içeceğinin yükseltilmiş versiyonu.
Bitkisel ilaçAloe Vera + Kadife çiçeğiKaybedilen sağlığın bir kısmını geri yükler.
Bitkisel İlaç+Aloe Vera + Kadife çiçeği + Koni çiçeğiKarakterin sıhhat noktalarını tamamiyle geri yükler.
The Forest Craft Listesi

Son olarak The Forest Craft Listesi yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

0 / 5. 0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu