Rehber

TikTok Ne Kadar İnternet Yer?

TikTok Ne Kadar İnternet Yer yazımızla sizlerleyiz. Dünyanın sayılı şirketlerinden biri olan ByteDance şirketi tarafınca açılan TikTok, bilhassa keyifli içerik izlemeyi sevenler için maksimum kullanılan gösterim platformlarından birisi olmayı başardı.

Uygulamaya devamlı olarak yeni videolar yüklenmekte, bu nedenden dolayı her vakit izleyecek yeni bir şeyler bulabilmektesiniz. Böylece uygulama, yaşantınızdaki sorunlardan uzaklaşmak için mükemmel bir yoldur, fakat uygulamanın kullandığı web miktarı öteki toplumsal medyalara göre olabildiğince yüksek miktarda web harcamaktadır. Bu miktarları öğrenmek için ne kadar web yer bağlantısına tıklayıp öteki programlar ile ilgili düşünce sahibi olabilirsiniz.

Gerçekten sınırı olan internetiniz var ise uygulamayı kullanmak sizin için zor olabilmekte. Böylece Tiktok Ne Kadar İnternet Yer merak etmişsinizdir. Özellikle yoğun bir TikTok kullanıcısıysanız, tatbik interneti olabildiğince çabucak tüketebileceğini bilirsiniz. Bu yazımızda Tiktok Ne Kadar İnternet HarcarTiktok Kaç Mb Yer gibi soruları öğrenmekle kalmayacak, bunun yanı sıra cihazınızda Tiktok’un İnternet Kullanımını Azaltma yollarını sizlere anlatacağız.

TikTok’un kullandığı web miktarı değişik parametreler ile belirlenir. Çeşitli testlere göre 70MB veriyi 5 dakika içerisinde kullanabilmektedir. Varsayılan ayarlarda, bir saat içerisinde aşağı yukarı 840MB kullanacaktır. Veri tasarrufu modundayken, veriler beş dakikada 30MB’a kadar çıkabilmektedir. Bu da bir saatte 360MB yapar.

Tiktok Ne Kadar İnternet Yer?

İlk ilkin verdiğimiz veri kullanımları Tiktok kullanıcılarının tarafınca verilen takribi değerlerdir. Her insana göre kesinlikle değişim gösterebilir. Günümüzde TikTok, muhtelif danslar, meydan okumalar ve memeler içeren, toplumsal medyayı seven insanoğlu için bir aden haline geldi. Eğlenceli bulunmasına rağmen, olabildiğince fazla miktarda web yer. Ancak Tiktok  kaliteyi tıklayıp ayarlayabileceğiniz bir veri tasarrufu opsiyonu ile beraber gelir.

TikTok için yalnızca varsayılan ayarlara ve standartlaştırılmış Veri Tasarruf Moduna sahiptir. Soruyu cevaplamaya gelirsek varsayılan ayarları ile TikTok, bir saatte aşağı yukarı 840 MB, beş dakikada ise 70 MB web yer. Veri tasarrufu moduna ayarladığınızda, beş dakikada 30MB’a yakın, bir saatte 360MB ücretinde web yer. Ancak veri tasarrufu modunu sadece mobil veri kullanırken uygulayabilirsiniz. WiFi uygularken çözünürlüğünüz en yüksek ölçüde olacaktır.

Bu içeriğimize benzer olan Discord Ne Kadar İnternet Yer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Veri tasarrufu modunu kullanmak, elbette, tükettiği veri miktarını yarıya yakın bir miktarda azaltacaktır. Ancak bu, videonun çözünürlüğünü azaltır, bundan dolayı o denli net bir imaj olmayabilir. Ayrıca, bir videodan diğerine yükleme süresi artar. Çözünürlük düşük olduğunda ve bir klipten diğerine geçiş daha uzun sürse bile bu, uygulamanın işlevselliğini etkilemez ve tecrübeniz gene de mükemmel olabilir.

Tiktok Kaç Mb Yer?

Saatte aşağı yukarı 840MB

TikTok, toplumsal medya sahnesinin yeni sevgilisi, dünya genelinde dans çılgınlıkları ve meme-güçlü meydan okumaları ateşliyor. Bu viral videolar, veri planınıza ciddi bir maliyet getiriyor, ancak: varsayılan ayarında, tatbik saatte 840 MB gibi büyük bir yer tüketiyor.

Uygulamayı video çözünürlüğünü kendiliğinden azaltan ve video yüklemeleri arasında birazcık daha uzun süre beklemenizi elde eden Veri Tasarrufu moduna getirerek bu verilerin yarısından daha azını kullanabilirsiniz. Bu ince ayarlar, saatlik veri tüketiminizi YouTube gibi öteki video akış hizmetleriyle aynı düzeye yani sadece 360 MB’a düşürür.

Bu kadar web yiyen bir uygulamayı kullanmak için en iyi seçeneğiniz, olası olduğunca WiFi üstünden kullanmaktır.

Tiktok Ne Kadar İnternet Harcar?

Tiktok Ne Kadar İnternet Harcar sorusu yüzlerce hatta binlerce şahıs tarafınca sorulup merak edilmekte ve her geçen gün sorulmaya devam etmektedir. Soruyu cevaplamaya gelirsek Tiktok öteki video seyretme platformlarına göre bir tık daha fazla web harcar. İşte TikTok Ne Kadar İnternet Harcar sorusunun cevabı;

  • 15 saniye video: 4-6 MB arası
  • Veri tasarrufu modunda 15 saniye video: 2-6 MB arası
  • 1 saatte web masraf miktarı: 840 MB
  • Veri tasarrufu modunda 1 saatte web masraf miktarı: 360 MB

Tiktok’un İnternet Kullanımını Azaltma

Artık Tiktok’un ne kadar web kullandığına dair bir bilgimiz olduğuna göre, Tiktok web kullanımınızı mühim ölçüde düşürmeye çalışalım. Kısacası bu tarz şeyleri yaparak Tiktok’un İnternet Kullanımını Azaltma yollarını yapmış olup daha azca veri ile Tiktok kullanabilirsiniz.

Veri Tasarruf Modunu Kullanma

TikTok kullanırken ve WiFi kapalıyken, veri tasarrufu özelliği sizin için olabildiğince kullanımı kolay olacaktır. Daha ilkin de belirtildiği gibi, veri tasarrufu modu, videoları daha düşük çözünürlükte izlemenize imkân tanır ve bir videodan diğerine geçiş yavaş olacaktır. Ancak çok daha azca miktarda web harcar.

Veri kaydetme modunu ayarlamak istiyorsanız, ilkin telefonunuzda Ayarlar’a, sonrasında uygulamalara gidin ve TikTok’u seçin. Mobil veri simgesine tıklayın, sonrasında ‘arka plan veri kullanımına izin ver’ seçeneğine tıklayın ve kapatın. Bunu yaptığınızda, tatbik sadece açtığınızda veri tüketir; bu nedenle, fonda verileri kullanmaz. Ayrıca, uygulamayı her kullanmadığınızda verilerinizi kapattığınızdan emin olmanız gerekir.

Sınırsız hücresel veri kullanma

TikTok videolarını izleyerek çok vakit harcıyorsanız, en iyi plan sınırsız hücresel veri kullanmaktır. Bu paketi servis sağlayıcınızdan satın almak pahalıdır, fakat günlük web paketlerini satın alarak tutum edebilirsiniz. Sınırsız web paketi ile tükettiğiniz veriler için ekstra para ödemezsiniz.

TikTok Lite programını kullanın

TikTok lite uygulaması, videolarınızı daha azca veri ile izlemenizi elde eden Tik Tok’un son olarak sürümüdür. Uygulama ilaveten düşük pil kullanımına sahiptir. Uygulamanın pil tasarrufunu manuel olarak açabileceğiniz bir yeri olmamasına rağmen, bunu kendiliğinden yapacaktır.

Video yüklemek ve seyretmek için WiFi kullanın

TikTok’ta video kaydetmek ve tanzim etmek çok fazla veri tüketmez. Ancak, video izlemeyi ya da yüklemeyi düşünüyorsanız, WiFi bağlantınız olana kadar bunu daha sonraya bırakın. Uygulamada daha azca veri kullanmanıza destek olacaktır.

Son olarak Tiktok Ne Kadar İnternet Yer yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5 / 5. 41595

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu