Rehber

Twitch Ne Kadar İnternet Yer?

Dünyanın sayılı şirketlerin içerisinde olan Amazon’un içeriğinde bulunan Twitch, bilhassa oyun tutkunları için maksimum kullanılan gösterim platformlarından birisi. Özellikle Eğlenceli zaman geçirmenin yanısıra oldukça eğitici öğretici yayınlar da bulunmakta.

Peki harbiden sınırı olan internetiniz var ise Twitch kullanmak sizin için zor olabilir. İster evinizde Wifi ile bağlanın talep eder mobil verinizi kullanın Twitch Ne Kadar İnternet Yer asla merak ettiniz mi? Bu miktarları öğrenmek için ne kadar web yer bağlantısına tıklayıp öteki programlar ile ilgili düşünce sahibi olabilirsiniz.

Sadece merakınızdan olabilir ya da web paketiniz azca olabilir. O yüzden bu detayları öğrenmek sizin için kritik olabilir. Bunun yanısıra Twitch izlemeye başladığınızda web masraf miktarını, video çözünürlüğüne, videoyla etkileşiminize ve kullandığınız cihaza göre değişmektedir. Bu yazımızda Twitch Ne Kadar İnternet Harcar, Twitch Kaç Mb Yer gibi soruları öğrenmekle kalmayacak, bunun yanı sıra cihazınızda Twitch’in İnternet Kullanımını Azaltma yollarını sizlere anlatacağız.

Twitch Ne Kadar İnternet Yer?

İlk ilkin verdiğimiz değerler Twitch kullanıcılarının tarafınca verilen yaklaşık değerlerdir. Her insana göre kesinlikle değişim gösterebilir. Genellikle yüzlerce hatta oyunlarla ilgilenen binlerce şahıs tarafınca sorulup merak edilmekte ve her geçen gün sorulmaya devam etmektedir.

Soruyu cevaplamaya gelirsek Twitch öteki canlı video seyretme sitelerine göre bir tık daha fazla veri tüketmektedir. Bir Twitch yayınını 480p kalitede 60 fps şekilde izliyorsanız saatte 700mb web yer. Daha yüksek kalitede bir gösterim seyretmek istiyorsanız 720p kalitede 60 fps şekilde gösterim saatte 900mb web yer. Bunun yanısıra verdiğimiz değerler 1 saatlik değerlerdir. İşte Twitch Ne Kadar İnternet Yer sorusunun cevabı;

  • 160p gösterim izleme: Saatte 100 – 200MB arası
  • 360p gösterim izleme: Saatte 300 – 400MB arası
  • 480p gösterim izleme: Saatte 600 – 700MB arası
  • 720p gösterim izleme: Saatte 900- 1000MB arası
  • 1080p gösterim izleme: Saatte 1500- 1600MB arası

Bu içeriğimize benzer olan Tiktok Ne Kadar İnternet Yer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Twitch Ne Kadar İnternet Harcar?

Oldukça kolay ve mantıklı bir halde videonun kalitesi ne kadar iyi olursa, kuşkusuz o denli büyük veri tüketimi olur. Twitch Ne Kadar İnternet Harcar sorusuna gelirsek diyelim ki kısıtlı internetiniz var. Kesinlikle telefonunuzdan Twitch kullanmanızı öneririm. Çünkü Dizüstü bilgisayarlar ya da masaüstü bilgisayarlar daha büyük ekranlara haiz olduklarından, monitörü bir akıllı telefonun gereksinim duyduğundan daha fazlasını kurmak zorundadırlar. Dolayısıyla Twitch daha fazla web harcar, kısıtlı internetle mobil veriden izlediğiniz Twitch yayınları 360p kalitede izliyorsanız saatte 300-400MB arasında web harcar.

Twitch Kaç Mb Yer?

Özellikle Twitch kaç mb yer sorusunu hala merak ediyor olabilirsiniz ve bu hususta daha ayrıntılı malumat istiyorsanız aşağıdaki tabloyu süratli ve basitçe kullanabilirsiniz.

İzleme DeneyimiÇözünürlükTüketilen İnternet1 GB İnternet Harcama Süresi
Düşük Kalite360PSaatte 300 MB3 Saat 20 dakika
Ortalama Kalite480PSaatte 700 MB1 Saat 25 dakika
Yüksek Kalite720PSaatte 900 MB1 Saat 6 dakika
Yüksek Çözünürlük1080PSaatte 1500 MB40 dakika
Ayrıntılı Yüksek Çözünürlük2KSaatte 3000 MB20 dakika
Daha İyi HD4KSaatte 7200 MB6 dakika
Twitch Kaç Mb Yer?

Bu içeriğimize benzer olan Youtube Music Ne Kadar İnternet Yer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Twitch’in İnternet Kullanımını Azaltma

Artık Twitch’in ne kadar veri kullandığına dair bir bilgimiz olduğuna göre, Twitch veri kullanımınızı mühim seviyede düşürmeye çalışalım. Kısacası bu tarz şeyleri yaparak Twitch’in İnternet Kullanımını Azaltma yollarını yapmış olup daha azca veri ile Twitch kullanabilirsiniz.

  • Twitch kullanırken mobil cihazları tercih edin.
  • Görüntü standardını düşürün.
  • Özellikle ayarlar bölümüne girip düşük rötar hususi durumunu kapatın.
  • Wifi kullanın.
  • Chat hususi durumunu gizleyin.

Son olarak Twitch Ne Kadar İnternet Yer yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5 / 5. 59451

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu