Rehber

Youtube Music Ne Kadar İnternet Yer?

Dünyanın sayılı şirketlerinden olan Google’ın içeriğinde bulunan Youtube, bilhassa video izlemeyi severler için olabildiğince kullanılan video seyretme platformlarından birisi. Birçok müzik platformuna rakip olacak olan Youtube Music hayatımızın her alanında önümüze çıkmaya başladı.

Müzik dinlemenin yanısıra istediğimiz her müziği Youtube Müzik vasıtası ile basitçe bulunmakta. Premium abonelik ile offline olarak müzik indirebilir ya da cihazınız kilitliyken müzik dinleyebilirsiniz. Ancak harbiden sınırı olan internetiniz var ise Youtube Music kullanmak sizin için zor olabilir. İster evinizde Wifi ile bağlanın talep eder mobil verinizi kullanın Youtube Music Ne Kadar İnternet Yer hiç merak ettiniz mi? Bu miktarları öğrenmek için ne kadar web yer bağlantısına tıklayıp öteki programlar ile ilgili düşünce sahibi olabilirsiniz.

Sadece merakınızdan olabilir ya da web paketiniz azca olabilir. O yüzden bu detayları öğrenmek sizin için mühim olabilir. Bunun yanısıra Youtube Music dinlemeye başladığınızda web masraf miktarı, video çözünürlüğüne, ses kalitesine ve kullandığınız cihaza göre değişmektedir. Bu yazımızda Youtube Music Ne Kadar İnternet HarcarYoutube Music Kaç Mb Yer gibi soruları öğrenmekle kalmayacak, bunun yanı sıra cihazınızda Youtube Music’in İnternet Kullanımını Azaltma yollarını sizlere anlatacağız.

Youtube Music Ne Kadar İnternet Yer?

İlk ilkin verdiğimiz değerler Youtube Music kullanıcılarının tarafınca verilen yaklaşık değerlerdir. Her insana göre kesinlikle değişim gösterebilir. Genellikle yüzlerce hatta oyunlarla ilgilenen binlerce şahıs tarafınca sorulup merak edilmekte ve her geçen gün sorulmaya devam etmektedir. Soruyu cevaplamaya gelirsek Youtube Music öteki müzik dinleme platformlarına göre bir tık daha fazla veri tüketmektedir. Bir Youtube Music müzik akışı 480p kalitede saatte 370mb web yer. Daha yüksek kalitede bir dinleyiş gerçekleştirmek istiyorsanız 720p kalitede saatte 670mb web yer. Bunun yanısıra verdiğimiz değerler 1 saatlik değerlerdir. İşte Youtube Music Ne Kadar İnternet Yer  sorusunun cevabı;

  • 260p müzik akışı: Saatte 100 – 200MB arası
  • 360p müzik akışı: Saatte 200 – 300MB arası
  • 480p müzik akışı: Saatte 350 – 500MB arası
  • 720p müzik akışı: Saatte 600- 700MB arası
  • 1080p müzik akışı: Saatte 1000- 1200MB arası

Youtube Music Ne Kadar İnternet Harcar?

Oldukça kolay ve mantıklı bir halde videonun kalitesi ne kadar iyi olursa, kuşkusuz o denli büyük veri tüketimi olur. Youtube Music Ne Kadar İnternet Harcar sorusuna gelirsek diyelim ki kısıtlı internetiniz var. Youtube Music premium alarak müzik dinlerken videoyu kaldırma seçeneğine erişebiliyorsunuz. Böylece web masraf miktarını azaltma seçeneğine haiz olmuş oluyorsunuz. Ancak bu opsiyonu istemiyorsanız şayet kısıtlı internetle mobil veriden dinlediğiniz Youtube Music 360p kalitede dinliyorsanız şayet saatte 200-300MB içinde web harcar. Daha kısıtlı web harcayan seçenek ise Youtube Music 240p kalitede dinliyorsanız şayet saatte 100-200MB içinde web harcar.

Youtube Music Kaç Mb Yer?

Özellikle Youtube Music kaç mb yer sorusunu hala merak ediyor olabilirsiniz ve bu hususta daha ayrıntılı malumat istiyorsanız aşağıdaki tabloyu süratli ve basitçe kullanabilirsiniz.

Dinleme DeneyimiÇözünürlükTüketilen İnternet1 GB İnternet Harcama Süresi
Düşük Kalite240PSaatte 150 MB6 Saat 40 dakika
Düşük-orta Kalite360PSaatte 250 MB4 Saat 0 dakika
Ortalama Kalite480PSaatte 370 MB2 Saat 42 dakika
Yüksek Kalite720PSaatte 670 MB1 Saat 30 dakika
Yüksek Çözünürlük1080PSaatte 1100 MB54 dakika
Youtube Music Kaç Mb Yer?

Youtube Music’in İnternet Kullanımını Azaltma

Artık Youtube Music’in ne kadar veri kullandığına dair bir bilgimiz olduğuna göre, Youtube Music’in veri kullanımınızı mühim seviyede düşürmeye çalışalım. Kısacası bu tarz şeyleri yaparak Youtube Music’in İnternet Kullanımını Azaltma yollarını yapmış olup daha azca veri ile  Youtube Music kullanabilirsiniz.

  • Özellikle youtube müzik uygulamasında sadece ses modunu kullanırsanız, verileriniz daha azca maliyetli olacak ve piliniz de daha uzun süre dayanacaktır.
  • Youtube premium alabilirsiniz.
  • Otomatik oynatma hususi durumunu dönem dışı bırakabilirsiniz.
  • Ayarlardan ses standardını “Low” yapabilirsiniz bu sizin veri kullanımınızı azaltacaktır.
  • Ayarlar kısmından sadece Wi-fi de HD oynat opsiyonunun aleni olmasından emin olun.

Son olarak Youtube Music Ne Kadar İnternet Yer yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5 / 5. 62145

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu